Rewitalizacja skóry głowy

Więcej informacji o zabiegu.

Mezoterapia skóry głowy

Mezoterapia igłowa jest obecnie jednym z najskuteczniejszych zabiegów w walce z łysieniem, nadmiernym wypadaniem czy słabymi, kruchymi i wolno rosnącymi włosami. Szybkość otrzymania efektu jest gwarantowana dzięki celowanemu i głębokiemu przenikaniu dużych ilości substancji aktywnych, a więc prosto do miejsca gdzie leży problem – do komórek włosa.

Dzięki celowanemu działaniu komórka włosa dostaje niezbędne składniki aktywne, których potrzebuje, w efekcie wyprodukuje lepszej jakości włos, porost włosów ulegnie przyspieszeniu, a proces wypadania zahamowaniu. Mieszek włosowy zostanie wystymulowany do wyprodukowania możliwie największej ilości zdrowych włosów, zgodnie z tym jak został “zaprogramowany” genetycznie.

PRZEBIEG ZABIEGU

Zabieg poprzedza przeprowadzenie wnikliwego wywiadu medycznego celem wykluczenie przeciwwskazań. Następnym krokiem jest rozprowadzenie na skórze głowy preparatu peelingującego o właściwościach dezynfekcyjnych, energetyzujących. Dzięki niemu przeprowadzony zostaje głęboki detoks skóry, oczyszczenie ujść mieszków włosowych (miejsc, z których wyrasta włos) z sebum, nieprawidłowo złuszczonego naskórka oraz co najważniejsze delikatne pobudzenie krążenia, a więc przygotowanie skóry do zwiększonego poboru składników aktywnych. Tak przygotowaną skórę głowy można poddać mezoterapii igłowej, czyli wykonaniu serii bardzo płytkich wstrzyknięć koktajlu ze składnikami aktywnymi do skóry głowy przy użyciu bardzo cienkiej, prawie niewidocznej igły. Ze względu na rodzaj podania ampułka powinna być sterylna, certyfikowana, najwyższej jakości. Podawany preparat jest dobierany zawsze indywidualnie w zależności od problemu. Najczęściej w ich skład ampułki wchodzą witaminy jak A, C, E, B kwas hialuronowy, peptydy, kofeina, koenzymy, mikroelementy. Między innymi witamina B5 czyli kwas pantotenowy jest niezbędnym składnikiem dla odżywienia korzeni włosów i skóry, wiąże wilgoć ochrania również przed stresem oksydacyjnym i promieniowaniem UV. Idealnie sprawdza się w problemach z łysieniem. Za to kofeina, odpowiada za stymulację mikrokrążenia, drenażu tnake. Powierzchnia naskórka staje się gładka oraz miękka.

Zabieg nie jest zaliczany do bolesnych, natomiast może mu towarzyszyć dyskomfort, którego intensywność jest uzależniona od indywidualnego progu odczuwania takich bodźców. Istnieje możliwość znieczulenia miejscowego, bardzo rzadko używana ze względu na krótki czas trwania zabiegu (10 – 20 min).

DZIAŁANIE

Skóra prócz tego, że jest największym narządem ludzkiego organizmu pełni bardzo ważną funkcję ochronną, dzięki której substancje niepożądane nie mogą dostać się do jego wnętrza. Ta właściwość z punktu widzenia przenikalności składników aktywnych aplikowanych na skórę nie jest korzystna, ponieważ praktycznie całkowicie ją blokuje. Tak też składniki aktywne zawarte np. w kremie jeśli wnikają, to w bardzo znikomym stopniu. Tajemnicą wysokiej skuteczności zabiegu mezoterapii jest ominięcie nieprzenikalnej warstwy skóry i dotarcie substancji aktywnych w krótkim czasie i w dużej ilości do docelowej komórki włosa.

Przy utracie włosów szybka reakcja jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ zapobiegamy zanikowi mieszków włosowych i dużej apoptozie keratynocytów. Celem działania mezoterapii jest wydłużenie fazy anagenu. Mieszanina substancji podczas iniekcji ma na celu stymulację i regenerację korzeni włosa. W większości przypadków zostaje utrata włosów zostaje zatrzymana.

EFEKTY

Pierwszych pożądanych efektów można spodziewać się po około 2 tygodniach po pierwszym zabiegu. Należy je jednak zawsze wykonywać w seriach około 4 – 8 zabiegów w odstępach co 2 tygodnie, wtedy możemy mówić o pełnym efekcie kuracji. Ważne jest wykonywanie zabiegów przypominających, co jest kluczem do zdrowych i silnych włosów.
Nowe włosy stają się widoczne po 2/3 miesiącach.

WSKAZANIA

Zabieg jest polecany dla każdego. Wystarczy wyeliminować przeciwwskazania, dobrać odpowiedni koktajl i ostrzyknąć nim problematyczne miejsca. Do zabiegu kwalifikuje się łysienie androgenowe, telogenowe oraz w przypadku słabych, kruchych i wolno rosnących włosów.

PRZECIWWSKAZANIA

Jak każdy zabieg, mezoterapia igłowa ma szereg przeciwwskazań, których wykluczenie jest niezbędne podczas wstępnej kwalifikacji. Przeciwwskazania dzielimy na bezwzględne i względne. Do bezwzględnych należy : ciąża, nietolerancja lub alergia na którąkolwiek substancję aktywną dostępną w preparacie, predyspozycja do blizn przerostowych lub zaburzeń pigmentacyjnych, ostre stany zapalne, zakaźne, choroby nowotworowe, niektóre leki np. z grupy przeciwkrzepliwych, bardzo aktywne procesy autoimmunologiczne, ostre zakażenia wirusowe lub bakteryjne, padaczka
Do przeciwwskazań względnych zaliczamy: karmienie piersią, wiek poniżej 16 roku życia, lęk przed iniekcją, zaburzenia krzepnięcia krwi, obecne lub podejrzewane uszkodzenie struktur anatomicznych korzeni włosa.

CZĘSTOTLIWOŚĆ WYKONYWANIA ZABIEGÓW

Mezoterapia igłowa skóry głowy daje zauważalny efekt już po pierwszym zabiegu. To jednak nie wszystko czego należy się spodziewać i nigdy nie powinno się zaprzestać tylko na jednym. Dla najlepszych i możliwie trwałych efektów najlepiej wykonywać go w serii 4 – 8 zabiegów co dwa tygodnie, 2 – 3 zabiegi przypominające co 2 – 3 miesiące, następnie raz na pół roku czy raz na rok celem ciągłej stymulacji komórek włosa.

Mimo iż zabieg mezoterapii skóry głowy wiedzie prym wśród najskuteczniejszych zabiegów na problemy z łysieniem nie jest zabiegiem trwałym. Wykonanie całej serii wraz z zabiegami przypominającymi nie zagwarantuje wiecznego pobudzenia i “nakarmienia” komórek włosa. Najbardziej zdroworozsądkowym podejściem, nie tylko jeśli chodzi o kwestie włosów”, jest trzymanie się dewizy: ”lepiej zapobiegać, niż leczyć”, w związku z czym taki zabieg powinien być wykonywany już zawsze, przynajmniej raz w roku. To sprawdzona, o udowodnionej skuteczności coraz bardziej popularna i bezpieczna metoda w walce z problemami nadmiernej utraty włosów, w związku z czym zrzesza coraz większą liczbę miłośników.