WSKAZANIA
- Trądzik różowaty objawiający rumień,
- popękane naczynka krwionośne,
- krostki,
- grudki,
- nadmierne wydzielanie sebum oraz trądzik pospolity i towarzyszące mu stany zapalne skóry,
- zaskórniki,
- wągry,
- wypryski ropne,
- przebarwienia,
- blizny potrądzikowe.

PRZECIWSKAZANIA
- ciąża, karmienie piersią,
- choroby wewnętrzne: nowotwór, cukrzyca, aktywna infekcja, epilepsja inne zburzenia neurologiczne, alergia,
- zmieniony kolor skóry: opalenizna, samoopalacz (do 2tygodni przed zabiegiem),
- choroby skóry: aktywna opryszczka, obecność zmian barwinkowych albo bielactwo, łuszczyca, liszaj płaski, fotodermatozy, przerwanie ciągłości skóry,
- przyjmowanie ziół: dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp polny,
- stosowanie kremu Retinol, miejscowych maści z antybiotykiem,
- stosowanie leków światłouczulających, antybiotyków,
- leki rozrzedzające krew, Aspiryna (przestać zażywać na 1tydzień przed zabiegiem),
- skłonności do bliznowacenia i przebarwień,
- witamina A i E,
- botox, wypełniacz w miejscu zabiegu.

INFORMACJE DLA KLIENTA
Na około 2 tygodnie należy nie opalać skóry:
- eksponując ją na słońce (rozumiejąc przez to opalanie z premedytacją np. na plaży, a także mimowolne np. podczas spacerów)
- w solarium
- samoopalaczem

Zabieg umożliwia natychmiastowy powrót do naturalnego trybu życia. Poza standardową pielęgnacją skóra nie wymaga żadnych czynności rekonwalescencyjnych.

LECZENIE TRĄDZIKU
Trądzik pospolity, to choroba skóry, która dotyka głównie osoby młode. Występujące na skórze zaskórniki, wykwity grudkowo – krostkowe i torbiele ropne są skutkiem nadczynności gruczołów łojowych. Trądzik różowaty, to silny rumień w obrębie środkowej części twarzy, popękane naczynka krwionośne, często także obrzęk, krostki i grudki, którym towarzyszą uczucia pieczenia, swędzenia, szczypania. Trądzik różowaty najczęściej dotyka osoby po 30 roku życia Celowana kuracja przeprowadzana za pomocą naszego urządzenia skutecznie pomaga w walce z niedoskonałościami skóry w przypadku obu rodzajów dolegliwości. W porównaniu do terapii antybiotykowych, nasza jest całkowicie bezinwazyjna, gdyż nie obciąża organizmu. Kosmetolog każdorazowo dobiera parametry zabiegu indywidualnie do złożoności problemu i potrzeb skóry.

Terapia Leczenie Trądziku, to czteroetapowa kuracja składająca się z:
1. Przygotowania skóry przy pomocy mikrodermabrazji złuszczającej martwy naskórek oraz peelingu kawitacyjnego oczyszczającego pory skóry z zanieczyszczeń powstałych przez zalegający łój, zaskórniki, resztki makijażu, środowisko itp.
2. Naświetlania światłem lasera ze szczególnym uwzględnieniem miejsc występowania zmian.
3. Wyciszającej maski, która podkreśla działanie zabiegu, jest to także chwila relaksu - Wszystko podczas jednej wizyty! Zabieg poprzedza konsultacja, podczas której następuje dobór i ustalenie celu terapii. Urządzenia na których pracujemy są pod stałą opieką techniczną wieloletniego serwisu zaawansowanych urządzeń kosmetologicznych GANC SERVICE. Gwarantujemy zatem najwyższą skuteczność terapii dzięki m.in. regularnie wymienianej lampie w głowicy zabiegowej.

ZALETY ZABIEGU
- bezpieczeństwo - nie obciąża narządów wewnętrznych, jak to się dzieje w przypadku antybiotykoterapii,
- wszechstronność- niweluje wszystkie problemy skóry trądzikowej,
- szybkość
- dokładność
- nowoczesność
- bezinwazyjność - po zabiegu nie ma konieczności rekonwalescencji skóry w warunkach domowych

CENNIK
- Twarz + przygotowanie + maska 169 zł. Czas trwania zabiegu: 90 min.
CIAŁO
- Plecy + przygotowanie + maska 169 zł.

ZASADA DZIAŁANIA

Usuwanie trądziku
Wiązka IPL stymuluje porfiryny produkowane przez bakterie trądzikowe Propionibacteriaceae do wytwarzania związku tlenowego, który je niszczy. Bakterie rozmieszczone są powierzchniowo w kanałach gruczołów łojowych. Światło penetruje tkankę wystarczająco głęboko, aby zapewnić odpowiednią efektywność i bezpieczeństwo. Prąd RF powoduje radiotermolizę i atrofię gruczołów łojowych. Zmniejsza to poziom wydzielania gruczołów łojowych.

Usuwanie trądziku różowawego
Światło pulsujące IPL niszczy beztlenowe bakterie odpowiadające za powstawanie i rozprzestrzenianie się rumienia trądzikowego. Co najważniejsze - obszary zaczerwienione są usuwane na zasadzie minimalizowania zmian naczyniowych. Połączenie tych dwóch aspektów pozwala na całkowite wyeliminowanie problemu. Od objawów wizualnych, po przyczynę występowania niedoskonałości skórnych.

E-light
Istotą działania technologii E-light jest wykorzystywanie w terapii zjawiska selektywnej fototermolizy IPL i bipolarnej fali radiowej RF. Energia świetlna, w zależności od wybranego zakresu długości fal, jest selektywnie absorbowana przez chromofory (melaninę, hemoglobinę) zawarte we włosach, naczyniach lub skórze. W procesie pochłaniania, energia światła konwertowana jest na energię termiczną, która podgrzewa i uszkadza odpowiednie struktury (teoria selektywnej fototermolizy).